Bitcoin – najważniejsze informacje dla początkujących 2021 roku

bitcoin na początek

W obecnych czasach powinniśmy podążać za nowoczesnymi sposobami zarobku. Oczywiście by zarabiać na kryptowalutach oraz innych instrumentach finansowych wymagana jest zawansowana wiedza. Jednak nie jest to tak skomplikowane jak mogło by nam się wydawać. Poniżej opiszemy czym jest bitcoin i jak na nim zarobić.

Bitcoin czym jest?

Bitcoin jest to rodzaj cyfrowej waluty, obecnie najbardziej popularnej na świecie. Bitcoin w 100% jest przetrzymywany elektronicznie. Omawiana kryptowaluta powstała w 2009 roku. Oferowała ona założenia inne i bardziej nowoczesne od tradycyjnych walut. Jej przewagą względem tradycyjnej waluty jest szybkość, niższe koszty transakcji, bezpieczeństwo, anonimowość oraz ograniczona ilość. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej sklepów oraz instytucji finansowych akceptuje kryptowalute jaką jest bitcoin.

Założenie konta na platformie umożliwiającej handel

Bitcoin jak zacząć? Pierwszym krokiem niezbędnym do rozpoczęcia zarobku jest założenie portfela bitcoin. Na rynku jest mnóstwo platform umożliwiających handel kryptowalutą bitcoin.  Pierwszy dylemat jaki pojawia się przed nowym użytkownikiem to jaki portal wybrać. Często wtedy pytamy znajomych i zakładamy portfel na platformie poleconej przez znajomych. Jest to błąd, ponieważ możliwe że powielamy błąd.

W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na tabeli opłat i prowizji. Wybierzmy platformę gdzie opłaty są najniższe. Kolejnym krokiem jest wiarygodność serwisu oraz wygoda użytkowania. Często czym większy serwis tym niższe opłaty jednak nie jest to reguła. Powinniśmy również zwrócić uwagę czy nasz portal oferuje aplikacje mobilną umożliwiającą handel. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, i niemal konieczne ponieważ nie mając dostępu do komputera w danej chwili używamy telefony co może okazać się kluczowe bo jak wiadomo rynek kryptowalut jest bardzo dynamiczny.

Kiedy sprzedać a kiedy kupić bitcoin ?

Kiedy już założymy portfel bitcoin powinniśmy zacząć zagłębiać się w tajniki kryptowalut. Zacznijmy od śledzenia wykresów. Sprawdźmy notowania BTC w przeszłości oraz prześledźmy dokładnie notowania z ostatnich dwóch tygodni.

Jeśli interesujemy się gospodarką światową spróbujmy zauważyć jak wydarzenia ogólno-światowe wpłynęły na cenę kryptowaluty w danym dniu. Takie obserwacje umożliwią nam wyciągnięcie wniosków i trafniejsze przewidywanie notować bitcoin w przyszłości.

Runek kyptowalut jest bardzo zmienny. Częsty błąd nowych użytkowników to kupienie na start bitcoina za wszystkie oszczędności przewidziane na inwestycje. Naszym zdanie powinniśmy inwestować w raz z czasem, kiedy zdobywamy doświadczenie. Zwiększa to szanse na zarobienie pieniędzy na giełdzie kryptowalut.

Jakie pułapki czekają Cie na początku handlu bitcoinem?

Częstą praktyką, którą uważamy za słuszną jest ustawienie sobie progu, przy którym sprzedamy kryptowalutę. Na giełdzie kryptowalut oczywiście możemy ten proces zautomatyzować czyli przy danym progu osiągniętym przez bitcoin transakcja wykona się automatycznie. Wielu osoba, które zaczynają zarabiać na bitcoinie demon chciwości, podpowiada by nie sprzedawać kryptowaluty jednak pamiętajmy, że tylko sprzedając tak naprawdę zarabiamy a trzymając bitcoin na rachunku mamy tylko zysk spekulacyjny.

W artkule pobieżnie dotknęliśmy tematu jak zarabiać na bitcoinie. Przedstawiliśmy najważniejsze odpowiedzi na zadawane pytania. W raz z czasem i dokonywanymi transakcjami nabierzesz doświadczenia i jeśli będziesz podejmował mądre dziłania zaczniesz zarabiać.

Bitcoin – najważniejsze informacje dla początkujących 2021 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry