Polisolokaty – wszystko co warto wiedzieć o polisach ubezpieczeniowych

polisolokaty czym są polisy ubezpieczeniowe

Definicja Polisoslokaty

Polisolokata jest to produkt strukturyzowany, który jest oferowany przez wiele z towarzystw ubezpieczeniowych. Mówiąc dokładniej jest to umowa ubezpieczenia na życie wraz z UFK czyli funduszem kapitałowym. Jest to umowa o charakterze inwestycyjno-oszczędnościowym. Aktualnie sądy rozpatrując wiele spraw związanych z polisolokatami stwierdzają, że są to produkty czysto inwestycyjne. 

Ubezpieczalnie celowo zachęcają klientów hasłami o ubezpieczeniu na życie.  W wielu przypadkach dystrybucja polisolokat prowadzona była przez banki powiązane z ubezpieczalniami. Część ubezpieczalni po licznych sprawach sądowych wycofały z swojej oferty polisolokaty. Ludzie zorientowali się, że zamiary ubezpieczalni nie są do końca uczciwe. Obecnie ten produkt finansowy nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów ubezpieczalni. 

Opłata likwidacyjna – na czym polega?

Jest to opłata pobierana przez towarzystwo ubezpieczeniowe przy zamknięciu polisolokaty. Wiele osób nie jest świadoma istnienia tej opłaty. Chcąc wypłacić pieniądze i zamknąć konto ubezpieczyciel wystawia podsumowanie. W podsumowaniu uwzględnione jest jaką część środków pieniężnych zajmie. Właśnie w tym momencie budzi się najwięcej wątpliwości.

W Polsce prowadzonych było już wiele spraw, gdzie klient występował do sądu o wypłatę środków pobranych przez ubezpieczalnie tytułem opłaty likwidacyjnej. Kancelaria polisolokaty świadczy usługi w zakresie odzyskiwania pieniędzy na drodze sądowej. Jak pokazuje doświadczenie wiele spraw dotyczących polisolokat zakończyło się korzystnie dla klientów.

Na co uważać otwierając Polisolokatę?

Otwierając polisolokate warto dokładnie przeczytać umowę zawieraną z ubezpieczycielem. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na paragraf o zakończeniu i zamknięciu konta polisolokaty. Jeśli nie jesteśmy pewni co do części punktów umowy, należy przesłać ją do doradcy finansowego. Wtedy będziemy mieli pewność, że w przyszłości nie zaskoczy nas, któryś z paragrafów. 

Drugim ważnym punktem jest renoma ubezpieczyciela. Nie warto zakładać polisolokat w towarzystwie ubezpieczeniowym, do którego nie mamy zaufania. Przed podpisaniem umowy należy zasięgnąć opinii specjalistów z branży finansowej. 

Następnym ważnym czynnikiem przy otwieraniu polisolokaty jest wysokość opłaty likwidacyjnej. Każdy z ubezpieczycieli opłatę likwidacyjną ustalał indywidualnie. Bardziej uczciwi ubezpieczyciele ustalali opłatę likwidacyjną na poziomie 15%, natomiast nie brakuje przypadków gdzie tytułem opłaty likwidacyjnej zostało zajęte przez ubezpieczyciela większość środków pieniężnych. 

Polisolokaty – wszystko co warto wiedzieć o polisach ubezpieczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry