Profesjonalne zastępstwo procesowe

Wystosowanie pisma przez adwokata budzi respekt u adresat, jak i uznanie w sadzie. O wiele bardziej poważnie wygląda sprawa, gdy pismo podpisane jest przez adwokata, sygnowane kancelaria adwokacką, nawet jeśli jego treść nie odbiega w niczym od pisma które samodzielnie sporządziliśmy.

Szanse na wygraną

Każdemu kto wnosi sprawę do sądu, jak i kto został oskarżony, pozwany zależy, aby sprawę wygrać. Nie jest to łatwe bez wsparcia prawnika, pełnomocnika w procesie. Szanse na wygraną znacząco rosną, jeśli możemy liczyć na profesjonalnego adwokata, który doskonale wie jak operować przepisami, jakie opcje wykorzystać w obronie, jak argumentować, zgłosić dowody, przesłuchać świadków, by udowodnić rację swojego klienta. Koszty reprezentacji procesowej nie są niskie, jednak co do zasady ponosi je strona, która przegrywa sprawę, tym samym będąc pewnym wygranej nie musimy się martwić kosztem zastępstwa procesowego. Zadbać jedynie należy od adwokata profesjonalistę w swym fachu, o pozytywnej opinii środowiska, polecanego przez klientów, z bogatym doświadczeniem. Poza tymi cechami dobrze jest mieć z adwokatem dobry kontakt, aby adwokat był dla nas dyspozycyjny i komunikatywny.

Korespondencja z sądem za pośrednictwem adwokata

Pełnomocnika do korespondencji z sądem ustanowić można nie tylko na etapie już prowadzonego postępowania, ale również od pierwszej czynności. Co za tym idzie to adwokat może wnieść pozew, a w dalszym toku sprawy go uzupełnić, usunąć w nim braki formalne itd. Czy warto już na tym etapie angażować adwokata? Praktyka dowodzi, że owszem. Sporządzenie pozwu, jego przygotowanie we własnym zakresie może być obarczone wadą lub brakami formalnymi co znacznie wydłuża postępowanie w oczekiwaniu na wyznaczenie terminu rozprawy. Co więcej sąd poważniej podchodzi o profesjonalnych pism procesowych opracowanych przez prawników. Raczej celowo sąd nie będzie nakłaniał nikogo do wynajęcia pełnomocnika, jakim jest adwokat Bielsko, jednak może poprzez liczne wezwania do uzupełnień zwrócić uwagę, iż sobie nie radzimy. Ponadto adwokaci również chętniej wstępują w rolę pełnomocnika, gdy prowadzą sprawy od samego początku. Nie musząc prostować i uzupełniać postępowania nienależycie prowadzonego.

Obrońca z urzędu

W sprawach karnych oskarżony ma prawo do skorzystania z tak zwanego obrońcy z urzędu. Są nimi wpisani na listę danego sądu adwokaci, którzy wspierają obronę osoby oskarżonej. Zaletą obrońcy z urzędu jest fakt, iż oskarżony może nie ponosić kosztów obrony, jeśli wykaże się niskimi dochodami, trudna sytuacją materialną, życiową. Obrońcy z urzędu w żaden sposób nie są gorsi od adwokatów wynajętych samodzielnie we własnym zakresie.

Zmiana pełnomocnika w trakcie postępowania

Jeśli nie jesteśmy jako klienci zadowoleni z naszego pełnomocnika, który z założenia ma bronić naszych interesów bez względu na to czy jesteśmy stroną pozwaną czy też powoda, zawsze możemy zrezygnować z pełnomocnika, jak tez go zmienić. Zmiana reprezentanta wymaga przemyślenia, gdyż rodzi szereg komplikacji, i nie każdy adwokat chce przejąć sprawę w trakcie.  

Profesjonalne zastępstwo procesowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry