Sprawy frankowe w sądach

Co roku rośnie ilość spraw frankowych jakie toczą się w sądzie. W ostatnich latach wzrost ten jest bardzo duży, rocznie rozpatrywanych jest kilkadziesiąt tysięcy spraw. Z powodu tak dużego wolumenu spraw zmieniono szereg przepisów upraszczając postępowanie, dopuszczając możliwość orzekania przez wiele sądów nie tylko jeden, jak do niedawna. Wraz z tymi zmianami można zaobserwować również zmiany na rynku usług prawnych. Przybywa kancelarii frankowych.

Obsługa spraw frankowych

Każda sprawa frankowa jest nieco inna i wymaga indywidualnego podejścia. Każda kancelaria frankowa warszawa ma swoje wypracowane metody postępowania. Na stronach internetowych kancelarii dostępne są wszelkie informacje niezbędne dla frankowiczów zastanawiających się nad pozwem o unieważnienie umowy kredytu w CHF. Poza prezentacją usług znajdziemy również darmowe narzędzie do szacowania zysków z unieważnienia kredytu, jakim jest kalkulator frankowy. Ma on zachęcić do skorzystania z opcji unieważnienia. Oprócz kalkulatora istotna jest również analiza prawna umowy kredytowej, która zwykle jest odpłatna, jednak część kancelarii oferuje ja nieodpłatnie  Pod warunkiem, iż kancelaria ta będzie kontynuować reprezentację przed sądem w tejże sprawie.

Wysokie standardy usług

Frankowicze z racji swej sytuacji są klientami mało ufnymi, stąd też wybierając kancelarię frankową oczekują wysokiej jakości usługi. Przede wszystkim liczy się kompetencja, znajomość przepisów i specyfiki kredytów frankowych. Ponadto pod uwagę brane jest doświadczenie kancelarii. Mlode na rynku kancelarie nie są przekreslane, jednak zespół prawników kancelarii winien być sprawdzony. Kolejnym elemenetem w ocenie kancelarii prawnej jest reputacja wśród klientów. Kancelarie o dobrej opinii są znane wśród frankowiczów, ich nazwy pojawiają się w sieci, w rankingach, jak i na forach internetowych itp. Istotnym wyznacznikiem jakości jest również ilość wygranych spraw w sądach. Im lepsze wyniki oceny osiągnięć ma kancelaria frankowa, tym jest ona pewniejsza i godna zaufania. Całkowitej gwarancji zadowolenia nikt nam nie da, że jak raz z tą kancelarią będzie się nam dobrze współpracowało. Poza wymienionymi są istotne również relacje międzyludzkie, dostępność, komunikatywność, chęć pomocy i doradztwa. Finalnie często podejmujemy decyzję o skorzystaniu z obsługi kancelarii frankowej na podstawie najniższej oferty cenowej usług, czy też zapewnień o kompleksowej obsłudze.

Ostrożność wskazana

Wybierając ofertę kancelarii prawnej warto być ostrożnym, gdyż niewłaściwa kancelaria frankowa może nam zaszkodzić, zamiast pomóc, jak i wygenerować sporo dodatkowych kosztów. Niestety wiele kancelarii działa marketingowo i niekoniecznie uczciwie. Obietnice związane z symbolicznymi kosztami sprawy frankowej z pewnością nie są prawdziwe, należy wtedy szukać ukrytych kosztów, zapisów umowy. Również podejrzana winna być gwarancja wygranej bez analizy umowy kredytu. Świadczy to albo o nieuczciwości albo o zupełnej niekompetencji kancelarii. Ostrożnie podejść należy też do obsługi zdalnej, gdyż wcale nie musi być ona prostsza.  

Sprawy frankowe w sądach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry